Hasičský triatlon – DUBNÍK 2014

9.8. 2014 sa v areáli rekreačného strediska pri jazere Dubník v Starej Turej uskutočnil 5. ročník šprint triatlonu profesionálnych hasičov – DUBNÍK 2014.

Tento rok sa hasiči mohli znova porovnávať s najlepšími triatlonistami na Slovensku v rámci 29.ročníka Staroturanského triatlonu, ktorý bol po dlhoročnej odmlke zaradený aj do Slovenského pohára. Na štart sa postavilo cca 200 nadšencov v dvoch vlnách a naši hasiči sa medzi nimi vôbec nestratili. Práve naopak. V preteku športovcov bez licencie zaujali popredné miesta, tak ako môžete vidieť v prehľade kompletných výsledkov.

Fotografie

Najlepším hasičom- triatlonistom pre rok 2014 sa stal Miroslav Ťapušík z OR HaZZ Prievidza, druhým v poradí bol minuloročný víťaz Branislav Bíro z OR HaZZ Poprad a tretí medzi hasičmi preťal cieľovú čiaru Branislav Šteuček z OR HaZZ Martin.Lenka Hiklová z OR HaZZ Považská Bystrica nielen vyhrala celkovo v kategórii ženy- triatlonistky bez licencie, ale svojim fantastickým výkonom popreháňala väčšinu štartovného poľa mužov.

Na stupni víťazov samé známe tváre, ale tento rok prišlo veľa hasičov poprvýkrát vyskúšať triatlon medzi nás na Dubník. Napríklad chalanom zo Spišskej Novej Vsi rastie konkurencia v podobe silného družstva z Rimavskej Soboty, poprvýkrát prišiel  aj Roman Hric z Kežmarku, taktiež  dobrovoľný hasič Róbert Kubeš z Čepečína. Vďaka hasičom z Českej republiky Petrovi Smilekovi a Lukášovi Dacíkovi z HZS Zlínskeho kraja sa naša súťaž stala aj medzinárodnou.

Za účasť a podporu všetkým ďakujeme a tešíme sa na stretnutie v roku 2015!